Logo Bazy Logo PolSl Gliwice Logo OU PTTK Gliwice

Bazowi

Baza nie może funkcjonować bez bazowych. To oni pilnują, żeby owce nie wchodziły turystom do namiotów, gotują wodę na herbatę dla spragnionych wędrowców, szykują miejsce w namiocie dla zmęczonych długą wędrówką, a wieczorami opowiadają o swych górskich wyprawach. Niektórzy z nich grają na gitarze 🙂 Jeśli jesteś jednym z nich – zgłoś się! Jeśli nie odkryłeś jeszcze uroku naszej bazy, koniecznie zaplanuj urlop właśnie w tym miejscu.

Zachęcamy do odwiedzenia strony „Bazuję bo lubię” na Facebooku.

rozbijanie bazy: 28 czerwca 2019
zwijanie bazy: 31 sierpnia 2019

Rozkład jazdy na 2019 🙂
Jeśli chcesz dołączyć do grona bazowych, sprawdź w kalendarzu poniżej wolne terminy i zapisz się na bazowanie!


Napisz: poczta@przyslop-potocki.pttk.pl
lub zadzwoń: 609 316 025

 

Co to jest baza namiotowa Przysłop Potócki?

Studencka Baza Namiotowa PTTK Przysłop Potócki jest to miejsce noclegowe położone pomiędzy Bendoszką a Praszywką, nad Rycerką Górną Kolonią, i działające w oparciu o regulamin SBN PTTK. Zgodnie z nim zapewnia podstawowe warunki obsługi turystów, tj. miejsce noclegowe w namiocie (własnym lub bazowym), dostęp do wody pitnej ze źródła, kuchni, miejsca do suszenia ubrań czy toalety. Baza czynna jest w lipcu i sierpniu i działa dzięki bazowym, którzy sprawują nad nią opiekę.

Czym jest bazowanie i kim jest Bazowy?

Bazowanie jest to prowadzenie bazy namiotowej przez okres tygodnia (od soboty do soboty, lub w indywidualnie ustalonym okresie). Terminem Bazowy określamy jedną lub dwie osoby, które w danym okresie odpowiadają za funkcjonowanie obiektu, dbanie o jego czystość oraz bezpieczeństwo turystów. W celach ubezpieczenia, bazowi muszą zostać zgłoszeni Zarządowi Oddziału przez Szefa Bazy przed rozpoczęciem bazowania. Wszystkie pozostałe osoby przebywające na bazie traktowane są jak turyści, zgodnie z cennikiem Bazy.

Jakie są zadania i obowiązki Bazowego?

Do obowiązków Bazowego lub Bazowych należy:

  • Dbanie o porządek na bazie, stan techniczny powierzonego mienia oraz warunki sanitarne.
  • Obsługa turystów nocujących na bazie.
  • Dbanie o przestrzeganie regulaminu bazy.
  • Przebywanie w najbliższym otoczeniu bazy.
  • Dbanie o zapas drewna i wody.
  • Promocja i dbanie o dobry wizerunek bazy.

Kto może być Bazowym?

Bazować mogą osoby pełnoletnie związane lub znane w turystycznym środowisku akademickim, lub mające poświadczenie takiej osoby. W danym okresie wystarczy, że jedna osoba spełnia ten warunek – zatem można bazować z członkiem rodziny, znajomymi.

Kiedy rozpoczynam dyżur/bazowanie?

Bazowanie trwa zwykle od soboty wieczór do niedzieli rana, tak aby zmiennicy mieli czas na przekazanie i objaśnienie niezbędnych informacji. Na początku wakacji należy porozumieć się z poprzednikami/następcami odnośnie planowanego sposobu wymiany.

Panorama Theme by Themocracy